Діти сайт для батьків.
Готуємо малюка до школи


Здається, що ще так недавно ваша крихітка лежала у пелюшках, а вже доводиться приглядатися до цін на шкільне приладдя. А ще – хвилюватися про те, як найкраще адаптувати дитину до шкільного життя. Мабуть, про це думає кожна мама, у якої є дошкільнятко, адже зараз передбачено, що діти йдуть до школи із шестирічного віку. А психологи та лікарі радять віддавати дітей не раніше семи, а то й восьми років. Як діяти правильно, якщо ви не бачите можливості віддавати малюка до школи у більш старшому віці?

Передусім, налагоджуйте тісний контакт із дитиною, щоб вона завжди у всьому могла вам зізнатися. У сім'ї має панувати невимушена, довірлива атмосфера, яка передбачає обговорення проведеного дня.

Не ображайтеся на малюка за правдиві зауваження, підтримуйте, замість того, щоб нагримати за невірно написану «закарлючку». Письмо – це те, що найважче вдається малюкам. Вони й самі дуже хвилюються через те, що, здавалося б, такі простенькі палички з-під ручки виховательки, не вдається відтворити у власному зошиті.

Дитині варто пояснювати, що буде відбуватися у школі, чим вона буде відрізнятися від дитячого садка.

Батьки часто самі руйнують дитячу допитливість відносно школи ще задовго до шестирічного віку з неповагою висловлюючись про вчителів, з відразою пригадуючи не улюблені предмети. Діти вбирають в себе всі настрої. Тож варто пригадувати власне приємні моменти зі шкільного життя, які, я впевнена, були у всіх.

При цьому варто уважно слухати і поважати думку малюка про свого педагога. Якщо вони не можуть знайти спільної мови – вина, цілком зрозуміло, вчителя. То ж варто обговорити з ним хвилюючі питання, і в жодному разі не сварити дитину, яка не задоволена навчальним процесом. Є труднощі, які неминучі. Однак із грамотним, відданим педагогом, вони проходять для дітей із максимальним комфортом.

Підтримуйте у дитині прагнення до успіху. Звісно ж, варто бути об’єктивним батьками, але малюк має добре відрізняти, коли він зробив щось позитивне, а коли може бути покараним.

В час шкільного навчання змінюється чимало всього для дитини. Найбанальніша зміна, при цьому – одна із найважчих – ранні прокидання. Раніше дитина снідала у дитсадку, а тепер потрібно буде встигати робити це ще вдома. Мабуть, не варто й нагадувати про те, що і стиль життя школяра відрізняється від того, як живе дошкільнятко.

Тож ще задовго до переходу із етапу на етап просто необхідно розповідати малюкові про те, що очікує на нього вже найближчим часом. При цьому – якомога детальніше змальовуйте всі трудові будні, уроки, можливі шкільні заняття.

Особливу увагу варто звернути саме не на розумову підготовку дошкільняти, а на фізичне виховання. Багато батьків напередодні шкільного навчання змушують дітей поглинати величезну кількість інформації, зовсім не турбуючись про те, що дитині потрібно відпочивати. Звісно ж, ранній розвиток – це добре. Однак все має бути в міру. Дітям потрібна передусім гра та відпочинок. То ж не варто перетворюватися в учасників змагань – хто більше всього навчив дитину перед школою. Відкладіть візити у недільну школу на останні тижні перед школою. Поки малюк ще не став школярем – нехай свої вихідні дні витрачає на розваги: цирк, театр, гойдалки.

Автор: Ольга Терещук. Спеціально для сайту "Діти"


ОСВІТА, РОЗВИТОК, ТАБОРИ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 4633
Рекомендуємо