Діти сайт для батьків.
Як правильно вибрати взуття для дитини, важливі поради


Що тут, здавалося б, складного – вибрати дитині взуття. Купляємо яскраві туфельки з красивою брошкою, пасочком – і все: побігли! Але турботливі батьки мають знати більше…
 
          

Естетичні вимоги до дитячого взуття не повинні ставати основною перевагою. Батьки, які звертають увагу лише на вигляд сандаликів і черевичків, ризикують розвинути у дитини проблеми зі здоров’ям у майбутньому. Справа в тому, що у перші роки життя кістки і зв’язки ще не є такими міцними, як у дорослої людини, тому можуть легко деформуватися від неправильного підбору взуття.

Основне завдання батьків – не допустити, щоб у майбутньому, через неграмотний вибір взуття, у дітей з’явилися проблеми з ногами. Тому для цього потрібно розуміти закономірність дитячого розвитку.

Для того, щоб ваші дітки ходили правильно, головною умовою є вибір саме правильного взуття за пропонованими критеріями:
  •  Взуття має оберігати ногу від механічних пошкоджень, забезпечуючи приємний мікроклімат стопи, відповідати анатомічним та фізіологічним особливостям стопи вашої дитини.
  •  Підошва має бути еластичною та пружною для того, щоб нога могла здійснювати ті ж рухи, що при ходінні босоніж, зміцнюючи таким чином зв’язки та м’язи маленької ніжки.
  • Не взувати дітей раніше того, як почали ходити на прогулянки. В подальшому для правильної постановки стопи слід обирати взуття з міцним та стійким задником, який щільно утримує п’ятку і оберігає від ковзання і вивертання.
  •  Починаючи з вибору найпершого взуття потрібно надати перевагу невеличкому каблучку, висотою 5-10 мм, щоб між п’яткою і носочком був перепад. Він бере участь у формуванні правильної ходи. Каблук має займати по довжині не менше третини, щоб підтримувати п’ятку і задній сегмент зведення.
  • Обов’язково зверніть увагу на наявність супінатора – м’яка подушечка на внутрішній стороні підошви. Супінатор не дасть розвиватися плоскостопості у вашого малюка.
  •  Передня частина взуття має бути ширшою за задню,тому що в області пальчиків має бути просторо. Вузьке взуття може призвести до деформування стопи, порушення кровообігу в цій частині.
  • Основний показник розміру – довжина стопи, яка визначається відстанню між п’яткою і кінчиком найбільшого пальчика. Одиниця вимірювання – 1 мм. Різниця між розмірами – 5 мм. Правилами передбачається випуск дитячого взуття трьох видів повноти в межах кожного розміру. Не рекомендується брати взуття в притик.
  •  Взуття має добре кріпитися до ноги з допомогою різних застібок, ремінчиків, шнурівок, липучок, дозволяючи регулювати підйом. Бажано, щоб взуття було виготовлено з натуральних матеріалів – шкіри або замші. Це дозволяє нозі вашого малюка дихати.
Всі ці батьківські турботи будуть винагородженні здоров’ям кістково-м’язової системи вашої дитини.

Текст: Юлія Заремба, сайт для батьків "Діти"

 


 


СПОРТ, ТАНЦІДата публікації: 22.04.2013
Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 3332
Рекомендуємо