Сімейний клуб «Промінчики» - вчимо весело, цікаво і з любов’ю
Сімейний клуб «Промінчики» працює в Тернополі вже майже п’ять років. За цей час він встиг завоювати довіру і високу репутацію у батьків та дітей, які тут займаються. Дітям дуже подобається тепла і доброзичлива атмосфера, що панує на заняттях, а батьки відзначають високий професіоналізм педагогів, які постійно підвищують свій рівень на тренінгах та семінарах.
Особливою відмінністю є акцент на ранньому вивченні англійської мови. Як розповіла керівник клубу Тетяна Іменнова, «Промінчики» є офіційним представником у західному регіоні України унікальної авторської методики Валерії Мещерякової «I love English» (Я люблю англійську). Ця програма створена для дітей віком від 3 до 10 років, і за чотири роки, впродовж яких вона застосовується у клубі, вже довела свою ефективність.
«Навчай, люблячи, вчися, граючи» – ось гасло вивчення англійської, що здійснюється за методикою Мещерякової. І основною рисою, яка відрізняє її від усіх інших, є врахування особливостей психологічного та фізіологічного розвитку дитини.
- Приблизно до 9-10-річного віку – пояснює Тетяна Іменнова, – у мозку дитини працює механізм так званого імпринтингу, тобто вкарбування, фіксації найяскравіших об’єктів, подій у корі головного мозку. І будь-яка мова таким чином може наче вкарбуватися у нього, створюючи щось на зразок нового мовного центру. Основний принцип навчання у нас – «англійська, як рідна мова»: дитина спочатку чує ті чи інші слова та фрази, потім їх розуміє, намагається повторювати, а далі починає РОЗМОВЛЯТИ! На занятті дитина щоразу переконується в тому, що вона МОЖЕ говорити англійською мовою! Тому у наших маленьких учнів абсолютно відсутній мовний бар’єр у спілкуванні.
У методиці Мещерякової існує кілька важливих відмінностей. Так, зокрема, мовні помилки на першому році навчання взагалі не виправляються.
- Основна ідея, якою педагоги керуються при цьому, – не створювати дітям мовний бар’єр. Адже коли дитина тільки починає говорити рідною мовою, жодна мама не виправляє її помилки, розуміючи, що на все свій час. Коли діти стають дещо старшими, увага на помилки, звичайно, звертається, але це не є пріоритетним. Ще одна особливість методики – відсутність прямого перекладу. Педагоги на заняттях активно користуються мовою жестів, різноманітною наочністю, але в жодному разі не дають прямий переклад слів. Це допомагає створити у мозку другий мовний центр.
Найголовніший принцип вивчення англійської мови у «Промінчиках» – заняття повинні приносити дитині задоволення, їй має бути надзвичайно цікаво. Адже відомо, що дитина найкраще засвоює те, що викликає її інтерес.
- Кожен урок у нас – це захоплююча гра, де діти потрапляють у різні казкові пригоди. До них у гості приходять різні герої, що говорять виключно англійською мовою, граються з дітьми у веселі ігри. І малята, непомітно для себе, починають розмовляти з ними англійською! Так поступово й відбувається внутрішній процес навчання. І те, що діти з трьох років, за умови регулярних занять, вже можуть неусвідомлено мислити англійською, – факт. Адже в ранньому віці малюки опановують іноземну мову природно і без особливих зусиль. Вже на рівні «I can speak» (Я можу говорити), у 5-7 років, діти починають вільно говорити англійською, використовуючи у своїй мові близько 250 слів.
Наступний рівень «I can read» (Я можу читати) передбачає збільшення активного словника до 500 слів. Але головна його мета – навчити дитину швидко і правильно читати без заучування будь-яких правил читання. Скажете, це неможливо? Я теж так думала, поки не познайомилася з колірним читанням Валерії Мещерякової. Недарма кажуть, усе геніальне просто! В англійській мові більшість літер мають декілька варіантів читання або не читаються взагалі. І в колірному читанні кожен з них має свій колір – червоний, чорний, жовтий, білий. Діти швидко звикають до цього і залюбки читають спочатку кольоровий текст, а потім звичайний.
Для дітей віком 8-10 років передбачений наступний рівень «I can write» (Я можу писати), який спрямований на освоєння граматики. Цього року перша група дітей у нас вже за ним займатиметься, –каже Тетяна Геннадіївна.
А в кінці навчального року педагоги ставлять з дітьми мюзикл – такий своєрідний звіт перед батьками, де навіть чотирирічні діти говорять і співають виключно англійською мовою.
«Промінчики» перебувають у постійному творчому пошуку, пропонуючи щось нове і наймолодшим, і більш старшим вихованцям. Так, у новому навчальному році у розкладі з’являться нові додаткові студії.
- Зокрема, це – «Клуб мандрівників». В минулому році ми спробували таку ідею втілити під назвою «Кругосвітня подорож». Щомісяця діти «брали» новий континент і раз на тиждень, займаючись по півтора години, «мандрували» ним, дізнаючись про його географічні, історичні, архітектурні принади, традиції тощо. На останньому занятті, звичайно, виготовлялася поробка, що уособлювала той чи інший континент, скажімо, африканська маска. Цьогоріч ми хочемо дати дітям ще й основи географії: походження Землі, її будова, світовий океан тощо. Окрім того, вводимо курс «Дитяча лабораторія», який вже пройшов апробацію влітку під назвою «Весела наука»: цікавинки фізики, хімії, біології, що пояснюються через практичні досліди та експерименти, які проводять самі діти. Таким чином, ці нові напрямки сприятимуть розширенню уявлень про довколишній світ у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку, їхньому інтелектуальному і творчому розвитку.
Нововведенням, як повідомила Тетяна Геннадіївна, стане і психологічний тренінг «Я можу все», який дуже гарно зарекомендував себе влітку. Наразі планується, що такі групові заняття, спрямовані на роботу з комплексами, різними емоціями дітей, проводитимуться щосуботи.
Велику зацікавленість, за словами Тетяни Іменнової, викликав на літніх заняттях курс із Lego-конструювання. Діти мали можливість тут спробувати себе у ролі конструкторів, архітекторів, складаючи різноманітні об’єкти, розвиваючи просторову уяву, логіку та алгоритмічне мислення. Таким чином, Lego-конструювання буде включене до переліку додаткових студій і під час навчального року.
Щодо популярних серед вихованців «Промінчиків» курсів, то продовжать свою роботу театральна студія «Мрії збуваються», студія індійських танців і творча майстерня. А ще дедалі популярнішими серед дітей і батьків стають пізнавально-розважальні програми – творчі майстер-класи, інтерактивні вистави та квести.
Але шукаючи нове, «Промінчики» не відмовляються і від традиційних курсів раннього розвитку, які давно вже стали їхньою візитною карткою. Хоча й тут не обійдеться без нововведень. З нового навчального року наймолодшими вихованцями клубу стануть діти, починаючи з однорічного віку. Для них спеціально розроблена нова програма, виходячи з вікових особливостей таких малюків. Заняття для усіх вікових груп комплексні, тривають до години і включають елементи ознайомлення з навколишнім світом, розвитку мовлення, математичних здібностей, музичні та спортивні хвилинки, і звичайно, творчу частину – малювання, ліплення та інше. Усі педагоги працюють згідно програми, яка впроваджується саме у «Промінчиках». Ця програма враховує як власний досвід роботи, так і досвід найкращих сімейних клубів України.
Загалом, як зізналася Тетяна Іменнова, підготовка до нового навчального року іде у клубі повним ходом, і на юних тернополян та їхніх батьків, які зацікавлені в ранньому розвитку своїх дітей, у «Промінчиках» чекатиме ще багато нового, неординарного та цікавого.ОСВІТА, РОЗВИТОК, ТАБОРИ