Каталог |
|
|
|
У школі №3 учні десятих – одинадцятих класів окрім звичайних уроків англійської мають по три години спецкурсу, загалом це – вісім уроків на тиждень. Сюди входить література Англії і США, країнознавство і курс ділового мовлення, який ведеться виключно англійською.
У інших загальноосвітнії школах міста англійську теж вивчають з першого класу. Стандартно для першачків – один урок на тиждень. В п'ятому класі кількість годин збільшується до трьох і додається ще одна іноземна мова двічі на тиждень. Опанувати інші мови теж можна у Тернополі. Так, російської навчають тільки у четвертій школі. Там є окремі російськомовні класи, а німецьку поглиблено опановують учні 17 школи. В школі №11 можна освоїти французьку, окрім того, факультативно вивчити можна ще й польську. За словами завуча загальноосвітньої школи № 11 Анжели Макаренко, цю мову обрало близько 70 учнів школи.
- З початком нового навчального року другу іноземну мову вивчають у всіх школах без винятку,- говорить начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк. – Колись частина дітей обирали англійську, а частина – німецьку. Тепер є можливість вивчати дві мови одночасно.
Обирати, яку мову вивчатиме дитина з п'ятого класу батьки можуть самі. У деяких школах міста є вибір між французькою, німецькою і польською. Зазвичай це два уроки на тиждень, у спеціалізованих по три. Загалом у місті п'ять спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов, навантаження там значно більше, ніж у загальноосвітніх. Росташовані вони у різних мікрорайонах міста, щоб батьки могли обирати куди віддати дитину.
- За статистикою, другою іноземною мовою у Тернополі школярі обирають німецьку,- каже Ольга Похиляк. – Це близько 90 % учнів, французьку і інші мови хочуть вивчати менше.
Більшість дітей не засвоює другу іноземну мову, вважає мама школярки восьмого класу школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов Оксана Савіцька ( прізвище жінка просила змінити - прим. ред.).
- Програма вивчення мов у школах дуже насичена, – каже жінка. – Дітям важко зосередитися на двох мовах одночасно, а часу на підготовку уроків з інших дисциплін просто немає. Доводиться наймати репетиторів.
Відтак, за словами начальника управління освіти Ольги Похиляк, школярі дуже швидко сприймають будь - яку інформацію і адаптуються до нововведень. Уроки у школах побудовані так, аби діти вивчали мови порівнюючи. Тому освоїти другу іноземну з п'ятого класу – хороша перспектива.
- Якщо дитина хоче вчитися, то вона має змогу опанувати другу іноземну мову саме у школі,- каже пані Похиляк. – Це дуже важливо як для учнів, так і для батьків. Не секрет, що знання із двох іноземних мов – великий крок у майбутнє дитини, яка хоче досягти успіху.
Джерело: 20minut.ua
Автор: Мар`яна Боднар