Діти сайт для батьків.
Гарбузові цукати – оригінальний десерт



Сватається нелюбий парубок, най чекає гарбуза – споконвічна українська традиція. Однак для цього овочу є більш приємне застосування: з гарбуза роблять надзвичайно смачний десерт – цукати. Усе про гарбузові ласощі знають експерти NewTea.

Традиційний мешканець українських городів – гарбуз – якось не асоціюється з десертним продуктом. Частіше з помаранчевої м’якоті овочу варять каші або чавлять сік. Однак настав час розривати шаблони: гарбуз – ідеальна сировина для приготування вишуканих східних ласощів – цукатів. За смаком такий десерт не поступається традиційним цукатним продуктам: апельсину чи яблуку.

 

Корисне солоденьке


Цукати з гарбуза – вдала альтернатива цукеркам або тістечкам. Такий десерт у помірних порціях і фігурі не зашкодить, і для дітей корисний. Малечі та дорослим подобаються ніжні та солодкуваті помаранчеві шматочки висушеного гарбуза. А в поєднанні з чаєм або кавою кращих ласощів годі й шукати.



Бонусом любителям правильних солодощів також будуть корисні елементи, що містяться в гарбузі:
  • вітаміни А (каротини), Е, С, В, К;
  • мінерали;
  • масла;
  • антиоксиданти.

Гарбузові цукати – поживний і корисний десерт для дітей та дорослих, вагітних жінок і мам, що годують груддю.
 

Простий домашній рецепт цукатів


Звичайно, можна купити східні ласощі в ятках, яких сьогодні багато на кожному кроці. Але ви не знаєте, якої якості продукти і барвники використовувалися при виготовлені цукатів. До того ж невідомо, коли зроблено солодощі.

Хочете бути впевненими в якості продукту на 100% – зробіть десерт власноруч.

 

Гарбузовий кастинг


Смак та якість цукатів залежать насамперед від сорту гарбуза. Для приготування цукатів підходять сорти із солодкою, але щільною м’якоттю: як правило, це круглі, а не плоскі плоди помаранчевого кольору. Овочі із зеленуватою або сірою шкіркою краще не брати, адже цукати виходять не «мармеладними», а сухими і твердими.
 

Варимо та запікаємо: приготування десерту



Для приготування знадобляться такі компоненти:
  • гарбуз: 1 кг;
  • цукор-пісок: 300 г;
  • вода;
  • лимон.

Виготовлення цукатів – не важкий процес, але треба запастися терпінням, адже за класичним рецептом солодощі готуються дві доби.

Як готують цукати:
1. Гарбуз треба вимити та зрізати шкірку, видалити насіння.
2. М’якоть нарізати кубиками довжиною до 3 см, лимон порізати півкільцями.
3. Викласти продукти у каструлю шарами: шар гарбуза, цукор, скибочки лимону.
4. Повторити шари: гарбуз – цукор – лимон.
5. Накрити посуд кришкою та поставити у холодильник на ніч або на 10–12 годин.
6. Поставити каструлю на плиту, додати трішки води, якщо гарбуз дав недостатньо соку.
Проварити на середньому вогні 5 хвилин, потім відставити ємність і залишити у спокої на 3 години.
7. Повторити процедуру знову, якщо сиропу утвориться замало, проварити цукати третій раз. Правильні заготовки цукатів повинні стати мармеладно-прозорими та м’якими.
8. Витягти шматочки гарбуза із сиропу, викласти на пергамент і відправити сушитись у духовку на 3–4 години при температурі до 120°С.

Готові солодощі подають до столу охолодженими, а зберігають у герметичному скляному або пластиковому контейнері. Смачного вам чаювання з гарбузовими цукатами!

інформація розміщена на правах реклами.


ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 16677
Рекомендуємо