Діти сайт для батьків.
Публічність і грудне годування



 Тут і вже
Ці слова дивні для нас, дорослих, адже більшість нашого реального сприйняття належить майбутньому або минулому. Натомість для дітей тут і вже – це єдина реальність. Вони ще не мріють про велосипеди, гроші, професії і т.д. Діти сприймають речі такими, якими ті є насправді. Просто й безумовно. Безумовна любов – любов Бога до нас. Безумовна любов – любов мами-годувальниці до дитини. Альтруїстична турбота. Коли дитина народжується, її викладають на груди матері. І з цього моменту розпочинається перші спроби грудного годування. Мама, прикладаючи дитину до грудей, не лише дає їй ідеальну їжу і пиття, а також пригортає до серця, – в повному значенні цього слова. Мама передає дитині відомі з дев’яти місяців життя у лоні серцебиття, тепло, дотик, а також запах мами, з яким немовля знайомиться відразу після народження. Дитина, яку після її крику відразу прикладають до грудей, заспокоюється, адаптовується, бо розуміє, що тут і вже є її мама. Чи ще щось потрібно дитині?
На думку Фройда, дитя тривалий час сприймає маму тільки через її груди. Для немовляти молочна залоза – цілий Всесвіт, світ, який її приймає, турбується про неї і задовольняє її бажання. Чи бачили ви немовлят, котрі можуть почекати трохи перед тим, як мами розпочнуть їх годувати ? Чи можна виховувати таку дитину чеканням, розказуючи їй, що треба потерпіти? Ні. Навіть тварини, нижчі в розвитку за нас, дають дітям молоко, тільки-но вони попросять, і стільки, скільки просять.

Сьогодні
У нинішній час грудне годування викликає в багатьох дивну реакцію, навіть не зважаючи на те, що лікарі всього світу довели: мамі вже не потрібно догодовувати, давати соску, зціджувати без потреби, чекати 3 години між годуваннями, мучити дитину нічними утримуваннями від їжі, а просто до 6 місяців нічого іншого, крім грудей не давати, слухати і довіряти дитячому, дуже точному біологічному годиннику. Якщо мама прикладає дитину до грудей щоразу, коли дитина захоче, то дає малечі відчуття психологічному комфорту, оптимізму, прийняття дитини такою, якою вона є, з усіма її бажаннями і потребами. Адже в мами і в дитини є довга історія пізнання одне одного, яка розпочалась ще до народження дитини.

Для тих, хто жив у Радянському Союзі, всі ці зміни й повернення до природности дивні й незрозумілі, а багатьох навіть лякають. Жінок, що привселюдно гудують грудьми, нерідко висміюють. Грудне вигодовування в людних місцях здебільшого піддається тиканню пальцями, закриванням очей і появі вульгарно-образливих відчуттів у інших. То чому ж вони з’являються в нас, друзі? Що ці відчуття для нас означають? Якщо вони дуже сильно турбують і не дають спокою, то, може, є якесь відчуття провини, що стосується грудного годування, дитинства і т.д., – це вже запит для психотерапії. Адже мама виконує свою материнську функцію всюди, де б не була. Вона – МАМА. Так, у кожному супермаркеті, ресторані, лікарні… мали б бути спеціяльно відведені місця для годування, такі, які є де-не-де для пеленання. Але чи мама встигне туди? Чи огляд четвертої частини молочної залози може травмувати чиюсь психіку? Для мам сьогодні є спеціяльний одяг, слінги, які помагають їй годувати дитину в будь-якому місці світу майже непомітно. Людство має зрозуміти, що грудне вигодовування – не заразне, а єдине нормальне й правильне, а вигляд мами, що годує, – не вульгарність.

Старша дитина
У присутності великої кількости людей мама може просто запитати: чи ніхто не буде протии, якщо вона погодує дитя.

Якщо дитина старша (після 1,5 року) і їй дуже сильно хочеться пити, або вона сильно вдарилась, і ви знаєте, що біля грудей їй буде простіше заспокоїтись, прикладайте. Якщо ж дитина безцеремонно при всіх дістає груди, то варто переключити її увагу на щось інше, цікаве для неї. Можете сказати , що “мама вдома цицю дасть”. Адже дитина того віку вже дуже добре розуміє і буде з такими словами впевнена, що ви їй не відмовляєте, а треба зачекати.
Нераз можна почути нав’язливо-образливі коментарі, що дитина після року на грудному молоці вважається погано вихованою, бо «таке дозволяється», а годування тої дитини на людях є ознакою невихованости мами.

Тут є два варіянти поведінки: або чемно мовчати й вислуховувати всі коментарі «небайдужих», або, не створюючи галасу, піти геть. І в маршутці, і в тролейбусі, і в автівці, і в центрі міста – годуйте всюди, відвернувшись од присутніх чи знайшовши якийсь відлюдний куточок.

Право
Право кожної жінки на грудне годування своєї дитини деклароване Конвенцією ООН про права дитини, Конвенцією про захист материнства, Конвенцією щодо ліквідації усіх форм дискримінації жінок.

Цікаво
Відомий американський скульптор Деніел Едвардс створив нову «скандальну» скульптуру. У міському парку Оклахоми встановили бронзову Анджеліну Джолі, яка годує грудьми двох близнюків. Автора пам’ятника – художника Деніела Едвардса – надихнула фотографія, яку зробив Бред Пітт, чоловік акторки. Головна ідея цього твору– показати жінкам, що дітей можна годувати на людях і це красиво.

Так по-різному
Нещодавно газета «Таймс» писала, що в Англії поліціянт зробив зауваження жінці за те, що вона годувала дитину грудьми просто на вулиці, – перехожі скаржилися, що їм це не подобається.
У США в сорока чотирьох штатах діє закон, який дозволяє відкрито й будь-де годувати дитину грудьми.

Натхнення
Чи помічали ви особливість тихого і спокійного моменту годування грудьми – дарування? Мить, сповнену істинної краси, коли груди, Божий дар, за допомогою якого маленька дитинка росте і розвивається, виконують велике призначення жінки. Мама, що годує грудьми, потребує особливої підтримки і розуміння. – Маємо усвідомити цінність годування грудьми, природний досвід, тоді даруватимемо цим жінкам-трудівницям свою усмішку, любов і не будемо їм заважати .
Тож коли побачите маму, яка годує свою лелю в льолі білій, насолодіться її материнством, її великим призначенням на Землі, бо той час грудного годування – лише мить неповторної радости і щастя, захисту біля грудей своєї мами.

Автор: Марія Хомів – лікар-психотерапевт, м.Тернопіль, член УСП, координатор проєкту ТБФ”Карітас”, голова ТОГО ”Центр щасливого батьківства та материнства”, автор книги про грудне годування, консультант www.mamusi.org.ua.
Джерело: Твоя ЩАСЛИВА РОДИНА


ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 2
Переглядів всього: 3762
Рекомендуємо