Діти сайт для батьків.
ПРО КОКЛЮШ, ЯКИЙ Є, АБО МОЯ ВІДПОВІДЬ КОМАРОВСЬКОМУ


 Чи справді масова вакцинація захищає суспільство від важких інфекційних хвороб, таких як коклюш? Це питання сьогодні широко обговорюють у блогсфері. І ось одна зі статей на дану тему…
Джерело: dibrov-s.livejournal.com/409917.html
Кілька днів тому відомий телеведучий, політичний піарник і в минулому лікар-інфекціоніст Євгеній Комаровський опублікував статтю «Про загрозу біологічної безпеки країни і про коклюш, якого немає»

У статті розповідається про ситуацію в США, де в останні роки спостерігається багаторазовий ріст захворюваності на коклюш. Ця хвороба смертельно небезпечна для маленьких дітей, і результат: зараз у США смертність від даного захворювання досягла показників 50-х років. Треба щось робити, і рекомендація американського МОЗ радикальна: прищеплювати майбутніх матерів, поголовно, незважаючи на імунний статус.

Цим прикладом Євген Комаровський проілюстрував свою улюблену тезу: «колоти всіх, завжди і від усього підряд!».

Для повноти картини відзначу, що загрозлива ситуація з коклюшем не тільки в США, але і в інших високорозвинених країнах. Наприклад, у Великобританії, де в минулому році спостерігалося п'ятикратне зростання захворюваності, прийнято аналогічне рішення: запропонувати всім без винятку вагітним пройти вакцинацію на останньому терміні.

В Україні проти коклюшу щеплюють у 3, 4, 5 і в 18 місяців. Вакцини, кажуть, погані, охоплення щепленнями, кажуть, низьке. Низьке не тому, що МОЗ регулярно зриває закупівлі вакцин і поставляє приблизно половину від потрібної кількості, а тому, що багато відмовників. Ну, принаймні, нам так говорять. У той же час нам говорять, що українські вакцини дуже якісні, сертифіковані ВООЗ, закуповуються ЮНІСЕФ і застосовуються у сорока країнах світу. Шкода, не говорять, в яких конкретно.

Упевнений, що в США українські вакцини не застосовують. Там дуже суворий контроль за якістю та ефективністю медичних препаратів з боку федерального агентства FDA. Контроль за інфекціями там здійснює спецслужба CDC з багатомільярдним бюджетом. Там щеплюють і дітей, і підлітків, і дорослих, і навіть пенсіонерів, членів сімей новонародженого. Охоплення щепленнями дуже високе: фронтмен українського МОЗ Федір Лапій недавно заявив, що без щеплень в США не пускають в жоден навчальний заклад.
Виникає логічне запитання: чому в країнах з передовою медициною і з найвищим охопленням щепленнями в останні роки різко ускладнилася ситуація з коклюшем, і що робити?

Сучасна медицина пропонує тільки один спосіб боротьби з цією інфекцією - «більше прищеплювати». До цього закликає українців і лікар Комаровський. Але фактично в США прищеплювати вже більше нікого, всі і так уже багаторазово вакциновані. Тому американський мінохоронздоров'я дає команду - прищеплювати вагітних додатково, позапланово і незалежно від того, як і чим їх прищеплювали раніше.

Саме видання такого розпорядження змушує всерйоз засумніватися в ефективності щеплень проти коклюшу. Виходить, що всі раніше щеплені, з точки зору захисту від коклюшу, прирівняні до нещеплених. Крім того, американське професійне співтовариство медиків негативно сприйняло дане розпорядження. У будь-якому випадку, це їх, американські справи. Але як так вийшло, що в цій благополучній з точки зору вакцинації країні відбувається таке неподобство, що діти вмирають так само, як і півстоліття тому? Чи виправить ситуацію досить ризикована вакцинація вагітних? І взагалі, який сенс був у тотальній піввіковий вакцинації і «колективному імунітеті», якщо діти як вмирали без щеплень раніше, так і вмирають зараз?

На жаль, доктор Комаровський вважає за краще ігнорувати ці цілком резонні запитання. Але розібратися в них, я думаю, варто.

Нагадаю, коклюш викликає бактерія Bordetella_pertussis. Потрапляючи в організм людини, вона стрімко розмножується і виділяє токсин. Токсин викликає хвороба, що супроводжується нападами спазматичного кашлю, надзвичайно небезпечного для маленьких діток.

Для профілактики коклюшу застосовували вакцину АКДС, до складу якої входили «убиті» клітини коклюшової палички. Вакцина ця, а особливо її компонент коклюшу, була надзвичайно реактогенною, складною для безпечного застосування і вимагала індивідуального підходу до кожної дитини. Показово, що інструкція із застосування АКДП займала 18 сторінок густого тексту.
З початку 80-х років почали випускати більш сучасну і безпечну вакцину АаКДП, і до кінця минулого століття на неї перейшли всі розвинені країни світу. Імпортні вакцини такого типу застосовуються зараз і в Україні.

Відмінність АаКДП від АКДС в тому, що нова вакцина не містить убитих клітин коклюшової палички, а тільки окремі їх фрагменти. Зокрема, в популярній вакцині «Пентаксим» міститься всього один (з десятків, якщо не сотень) характерних для збудника білків - гемаглютинін, у «Інфанрікс» - всього два, гемаглютинін і пертактин. Основним протикоклюшним компонентом є знешкоджений (інактивований) коклюшний токсин - анатоксин. Цей компонент малоефективний для запобігання зараження людини і розмноження бактерій, але допомагає перенести хворобу в легшій або безсимптомній формі. Фахівці стверджують, що наявність анатоксину є у вакцині головним, і однокомпонентні протикоклюшні вакцини (тобто такі, які містять анатоксин і більше нічого) так само ефективні, як і багатокомпонентні.

Що виходить?
Виходить, що курс щеплень нової безпечної вакциною, можливо, захистить від коклюшу, але навряд чи ефективно запобігатиме інфікуванню, бактеріоносійству (в тому числі серед підлітків і дорослих) і поширенню палички.

У часи дощеплень діяв природний захисний механізм. Майбутні матері, які перехворіли в дитинстві коклюшем, отримували сильний і тривалий імунітет. Материнські антитіла передавалися дитині і захищали її від хвороби протягом перших 3-4 місяців життя.

Нинішнє покоління матерів, поголовно й багаторазово щеплених АаКДП, не хворіло на коклюш. Вони отримали нестійкий прищепний імунітет, який повністю втрачається до дітородного віку, і в результаті не можуть передати антитіла своїм дітям.

«Ще один спосіб профілактики - вакцинація вагітних - тоді мама зможе передати дитині захисні антитіла, яких вистачить, щоб «протриматися» до початку вакцинації», - стверджує Комаровський. На жаль, ці надії марні. Додаткові щеплення в період вагітності не виправлять ситуацію, це ще в 1980 році встановив український дослідник професор А.А. Сохін. Крім того, дитині потрібно «протриматися» не до початку, а до кінця первинного курсу: перше щеплення призводить до руйнування материнського імунітету, тому що наявні антитіла йдуть на те, щоб нейтралізувати вакцину, і дитина залишається повністю беззахисною. Тільки подальші введення вакцини формують імунітет. Саме тому важливо по можливості не переривати розпочатий курс АКДС і допускати до щеплення здорових дітей, організм яких впорається з хворобою в разі зараження.

Повернемося до ситуації в Англії і США. Виходить, що в суспільстві поголовно щеплених новими вакцинами коклюшна паличка може вільно циркулювати, а її жертвами стають найбільш беззахисні - новонароджені, які не можуть отримати захист від матерів, не можуть бути вакциновані за віком, і для яких коклюш смертельно небезпечний.

«А як же інші протикоклюшні компоненти?» - запитаєте ви. Так, більшість вакцин проти коклюшу містять не тільки анатоксин, але й інші характерні для коклюшу антигени. Але на жаль: природний відбір, який так зневажають прихильники килимової імунопрофілактики, ніхто не відміняв. Коклюшна паличка, як виявилося, успішно пристосовується до умов, що змінилися. Вчені з американської служби контролю за інфекціями CDC виявили новий штам збудника коклюшу, який відрізняється тим, що не містить пертактин. Цей білок, нагадаю, входить до складу АаКДП, і імунітет, вироблюваний після такої вакцини, на цей штам палички не діє. На думку французьких дослідників, зараз уже 14% випадків коклюшу викликані саме таким мутованим штамом.

«Вакцина не винна!» - стверджують автори замітки. Так завжди буває: що б не трапилося, вакцина ніколи не винна. Але хіба не багаторічне масове застосування вакцини, що містить в якості протимікробного компонента пертактин, викликало появу і розповсюдження нового резистентного штаму?

Апологети килимової імунопрофілактики, такі як Комаровський, регулярно лякають нас страшилками: якщо ми не будемо щеплюватися, то скотимося в середньовіччя і отримаємо жахливі показники захворюваності.

Зараз в США охоплення щепленнями настільки високе, що в Україні воно неможливе навіть теоретично. При цьому в 2012 році в США було 42 000 хворих на коклюш, у тому числі понад тридцять тисяч дітей. Ця цифра перевищила показники дощеплюваного 1959 року, коли перехворіло 40 тисяч людей. Тобто США вже «скотилися в дощеплюване Середньовіччя» без жодних відмов від щеплень, а швидше навіть навпаки.

У своїй статті Комаровський наводить поодинокі приклади того, як у наших поліклініках фальсифікуються діагнози і ховаються випадки інфекційних захворювань. На підставі цього він робить узагальнення, мовляв, офіційна статистика МОЗ тотально сфальсифікована, і насправді ситуація в Україні катастрофічна. І, зрозуміло, закликає всіх поголовно вакцинуватися.

Відзначу, що проблеми з виявленням та реєстрацією інфекцій характерні не тільки для України.
На думку фахівців, в тих же США реєструється лише 15-25% випадків коклюшу, тобто американські цифри захворюваності занижені в 4-6 разів. А це означає, що реальне число хворих на коклюш в найприщепленій країні світу, очевидно, близько 200 тисяч. А це вже справжня катастрофа для традиційної імунопрофілактики.

Я не буду сперечатися: офіційна статистика нашого мінохоронздоров'я не витримує жодної критики. Але наостанок хочеться запитати у лікаря Комаровського: до чого Ви нас закликаєте? Чому Ви раптом вважаєте, що тотальна масована вакцинація за американським зразком позбавить нас від коклюшу - в той час, коли фахівці провідних країн, у тому числі США і Англії, самі не знають, як вирішувати свої внутрішні проблеми?


ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 3
Переглядів всього: 5901
Рекомендуємо