Діти сайт для батьків.
7 порад, щоб навчити дитину планувати свій бюджет


   
  Привчати дітей до фінансів необхідно, адже вони теж повинні вміти розпоряджатися грошима і планувати свій бюджет. Більшість експертів одностайні, що починати потрібно вже з 6-річного віку. І така думка цілком виправдана. Діти вже вміють рахувати, порівнювати, аналізувати і мають певні кишенькові гроші, що стануть першим інструментом для навчання фінансового планування. Читайте далі найкорисніші поради, що точно допоможуть вам навчити свого малюка правильно поводитися з грошима.

  1. Плануйте сімейний бюджет разом. Ви обговорюєте в родині платежі за комунальні послуги, кошти на харчування, транспорт, одяг? Залучайте до розмови дитину. Складаючи список необхідних покупок, попросіть малюка підказати, чи не забули ви чогось урахувати. Також нехай дитина розмірковує і допомагає вам обирати, якій саме речі надати перевагу. Це навчить дитину самій регулювати свої бажання й потреби залежно від виділених їй коштів.

  2. Розподіліть обов’язки з купівлі чогось для родини. Першокласник вже може робити дрібні покупки. Надайте йому право купувати щось корисне для всієї родини, наприклад, зубну пасту. Пропонуйте йому окремо гроші на її придбання щомісяця або залежно від того, як швидко вона закінчується у вашій родині. Дитина повинна поступово навчитися обирати пасту, порівнювати ціни і якість. Решту грошей як нагороду можна залишати собі. Траплятимуться помилки, коли одного разу дитина задля економії купить неякісний товар і їй тоді доведеться платити більше. Це нормально, адже на помилках вчаться.

  3. Видавайте кишенькові регулярно, а не у міру їх закінчення. Повинен бути чіткий графік видавання коштів. Якщо дитина знатиме, що гроші вона отримує щопонеділка чи раз на два тижні, вона поступово навчиться правильно розподіляти свої витрати.

  4. Мотивуйте дитину накопичувати гроші. Поговоріть із малюком про те, що іноді для того, щоб отримати бажану річ, доводиться чимось жертвувати. Зекономити на транспорті та пройти пішки, а невитрачені гроші відкласти. Так поступово можна накопичити суму на потрібну річ.

  5. Навчіть відмовлятися від покупки непотрібних дрібниць заради більш корисних речей. Діти зазвичай є імпульсивними покупцями і в пріоритеті для них будуть солодощі, іграшки. Батьки мають допомогти дитині зрозуміти, що радість від купівлі велосипеда, цікавої книги триває значно довше, а користі від них більше.

  6. Поступово можна привчати дитину розплачуватися банківською карткою. Частину кишенькових грошей батьки можуть переказувати на цю картку. Наявність пін-коду вчить дітей зберігати конфіденційність інформації та формує відповідальність.

  7. Навчіть малюка платити за свої розваги. Отримавши картку, дитина вже може оплачувати рахунки в електронному вигляді. Надайте їй можливості самій оплачувати за Інтернет чи телефон (звісно, додайте цю суму у кишенькові гроші). Так дитина зрозуміє, що за дзвінками, смс теж можна стежити і не витрачати встановлений ліміт. У випадку його розтрати дитині доведеться обмежити себе в солодощах. Це також добре дисциплінує.

  Без усвідомлення важливості грошей планування не вийде. Діти повинні ставитись з повагою до батьківських грошей і розуміти, як тяжко вони заробляються. Лише поважаючи працю батьків, діти знатимуть справжню ціну грошам, а отже, вмітимуть правильно їх розподіляти.
   
  Не менш важливим у цьому питанні є довірливі стосунки між дітьми й батьками. Вони допомагають виховувати у молодого покоління самостійність у фінансових рішеннях. Дитина повинна звикатися з думкою, що гроші — важливий аспект життя, і розпоряджатися ним слід з розумом.

Джерело інформації:  magneticone.org


ОСВІТА, РОЗВИТОК, ТАБОРИ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 10660
Рекомендуємо