Діти сайт для батьків.
Меломан у животику


Яку музику слухати під час вагітності

Досліджень на цю тему проведено багато. Не менше й переконань ходить в народі, що вагітним, мовляв, можна слухати лише класику, передусім Моцарта. Навіть якщо її, вагітну, ця музика дратує, а насправді тішать вухо виключно хіти Lady GAGA. Який же плей-лист обрати майбутній матусі, щоб і малюку було в користь і собі в задоволення?

Вже на п'ятому місяці вагітності малюк чує і розрізняє звуки. Він може реагувати на гучність і ритм мелодії. Вона може йому подобатися чи ні. І, через нейроендокринну систему, музика впливає практично на всі системи та органи дитини: змінюється частота дихання, тонус м'язів, моторика шлунка і кишечника. Також доведено, що немовлята впізнають, активніше реагують і віддають перевагу тій музиці, яку вони "чули" до народження, будучи в утробі матері. Вагітність – це не тільки формування дитини, а й неймовірний шанс вплинути на інтелект, творчі та музичні здібності вашого малюка, простимулювати його пізнавальний та емоційний розвиток.

До речі, про інтелект. Згідно з дослідженням американських учених, лише десятихвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує коефіцієнт інтелекту в середньому на 8-9 одиниць. При цьому в групі тестованих були люди, які люблять музику Моцарта, і ті, кому вона абсолютно байдужа. А от російські вчені І. М. Сеченов, С. П. Боткін та І. Л. Павлов встановили, що за допомогою музики можна регулювати асинхронні ритми, що з'являються у мозку під час стресу.

МУЗИКА яку рекомендується слухати:
для зняття напруги  - "Місячна соната" Бетховена, "Симфонія" Гайдна, "Кантата № 2" та "Італійський концерт" Баха;

від головного болю - "Угорська рапсодія" Ліста, "Фіделіо" Бетховена, "Американець у Парижі" Гершвіна;

від безсоння - "Сумний вальс" Сібеліуса, "Мелодія" Глюка, "Мрії" Шумана, п'єси Чайковського;

для заспокоєння - "Колискова" Брамса, "Світло місяця" Дебюссі, "Аве Марія" Шуберта;

від гіпертонії - "Ноктюрн ре-мінор" Шопена, "Концерт ре-мінор для скрипки" Баха.

Якщо у вас апатія або пригнічений настрій під час вагітності, якщо малюк мляво і погано смокче груди, фахівці рекомендують так звані стимулюючі (тонізуючі) програми. Це твори все тих же Баха, Моцарта, Шуберта, Чайковського і Вівальді, але в темпі алегро або алегро модерато.

Позитивну дію цих музичних творів відчули на собі багато вагітних жінок. Але, як рекомендують аудіологи, при прослуховуванні мелодій, перш за все, ви повинні орієнтуватися на власні музичні симпатії. Подобається вам скрипкова, органна, фортепіанна або симфонічна музика? А може ви віддаєте перевагу церковній музиці (не даремно ж вона називається духовною)? Вирішуйте самі. Експериментуйте. Може бути, ще будучи вагітною, ви зможете розвинути у вашої дитини асоціативне мислення: звучить швидка музика – треба їсти, повільна – спати і т.п.

А коли малюк народиться, то при прослуховуванні музичних творів потрібно дотримуватися кількох простих правил. Магнітофон розташовується на відстані не менше одного метра від ліжечка або манежу дитини, а звучання музики не повинно перевищувати гучності розмовної мови. В жодному разі не надягайте навушники на новонароджених (небезпека акустичних травм дуже велика). Отож пам'ятайте: те добре, що добре в міру! І не забувайте, що у вас є ... голос – цей унікальний інструмент, який завжди з вами. Співайте! Співайте своїм дітям, хоча б до трьох років, коли вони вкладаються спати, і продовжуйте співати їм ще протягом п'яти хвилин після засипання. На думку болгарського психотерапевта П.Рандєва, це допоможе їм бути врівноваженими, спокійними і доброзичливими людьми в подальшому. Та й нам самим непогано б слухати на ніч колискові пісні, так як їх дія виявляється ефективнішою за медикаменти. Сон під впливом колискових мелодій особливо міцний і глибокий.

Джерело: Ирина ГИМАДЕЕВА, "Няня" № 4 1998 г.


ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 2
Переглядів всього: 7581
Рекомендуємо