Діти сайт для батьків.
Ознаки вагітності: відчуття, їхня інтерпретація, подальша поведінка і важливі деталі


Чи існують ознаки, за якими можна визначити настання вагітності до затримки менструації і до того, як це покаже тест, УЗД або діагностує гінеколог?

 

Чи існують ознаки, за якими можна визначити настання вагітності до затримки менструації і до того, як це покаже тест, УЗД або діагностує гінеколог?

Так, деякі відчуття можуть сигналізувати про те, що запліднення відбулося, але потрібно розуміти дві речі. По-перше, жоден із симптомів і навіть кілька у сукупності не замінять точного діагнозу, який може дати тільки огляд гінеколога. По-друге, низку ознак жінка може сама спровокувати або додумати, прислухаючись до себе в їхньому очікуванні. Тому все нижче перелічене може слугувати виключно опосередкованими симптомами і приводом раніше відвідати лікаря.

Як швидко можуть з'явитися ознаки вагітності?

Звичайно, не через день, два чи три після зачаття. Все індивідуально, адже буває і так, що жінка протягом кількох місяців навіть не підозрює, що вагітна.

Однак нерідко жінка вже через кілька тижнів після зачаття відзначає незвичні відчуття – ще до затримки менструації.

  • 6–12 днів від зачаття – час закріплення заплідненого яйця в матці. Цей момент може бути відзначений не значними спазмами в животі, або невеличкою плямою крові на білизні – це так звана кровотеча імплантації, яка спостерігається у понад третини жінок.
  • 7 днів і далі. Втома, сонливість – досить поширені супутники вагітних жінок, які можуть минути через кілька тижнів, а можуть залишитися до другого триместру і довше.
  • 7–14 днів від моменту запліднення. Зміни в молочних залозах, підвищення їхньої чутливості, збільшення розміру. Однак такі ознаки можуть свідчити і про наближення критичних днів.
  • 14 днів після зачаття і далі. Від цього дня і аж до 8-го тижня вагітності у багатьох спостерігається ранкова нудота: у когось вона незначна і повністю минає незабаром після пробудження, а комусь дошкуляє протягом дня, супроводжуючись блювотою.

Також уже в перші дні вагітності можуть яскраво заявити про себе смакові та нюхові відчуття: нестерпне бажання з'їсти певний продукт або, навпаки, відраза до якоїсь їжі та/або її аромату.

Інші знаки, на які потрібно звернути увагу

Із затримкою менструації усе зрозуміло, але в межах циклу навіть коливання в сім днів є нормальним, і нічого дивного, якщо затримка збільшиться на тлі стресу, коли жінка постійно прислухається до себе в спробі зрозуміти, чи вагітна вона. Тому варто звернути увагу на інші, пізніші, ознаки вагітності:

  • Настрій змінюється різко й абсолютно непередбачувано.
  • Не типові виділення зі статевих шляхів, дискомфортні відчуття
  • Присмак металу в роті.
  • Закрепи, проноси, здуття живота, інші проблеми з шлунково-кишковим трактом незрозумілого походження.
  • Активне слиновиділення під час прийому їжі або незалежно від нього.
  • Набряки обличчя і кінцівок.
  • Потемнілі ареоли сосків.
  • Пігментація живота, особливо навколо пупка.
  • Різноманітні зміни лібідо.
  • Болі, схожі на менструальні.
  • Ознаки явищ циститу
  • Високий рівень гормону ХГЛ у крові, який дає змогу діагностувати вагітність уже через 10–14 днів після зачаття

Рідше відчуваються дискомфорт у сидячому положенні, раптовий розвиток алергічної реакції, навіть якщо раніше жодних подібних проявів не виникало.

Якщо є причини припускати, що термін вагітності досяг 5–6 тижнів, має звернути на себе увагу часте сечовипускання. Втім, воно може проявлятися і на більш ранніх термінах, особливо вночі.

Крім того, триває історія зі зміненими смаковими уподобаннями і загостреним нюхом, аж до того, що можуть стати ненависними колись улюблені страви і запахи, а ті, які раніше не подобалися, навпаки, приваблювати.

Тривожні симптоми – позаматкова вагітність

На ранньому етапі розвитку заплідненої яйцеклітини, яка закріпилася поза маткою (у матковій трубі, яєчнику, черевній порожнині), небезпечними сигналами є постійний ниючий біль внизу живота, що стає з часом гострим (він посилюється при певних положеннях тіла), слабкість, блідість шкіри, підвищена пітливість, тахікардія, підвищення температури тіла, запаморочення, значне і різке падіння артеріального тиску. Особливе занепокоєння мають викликати виділення бурого або коричневого кольору (мажучі, або темні рясні).

У разі появи будь-якого з цих симптомів слід негайно звернутися до лікарні, адже зволікання і несвоєчасно надана медична допомога (у таких випадках завжди здійснюється хірургічне втручання) можуть призвести до великої внутрішньої кровотечі і навіть загибелі.

Якщо жінка припускає вагітність – що робити?

Звернутись до акушер - гінеколога , який проведе діагностику і відповість на питання, з чим пов’язані зміни самопочуття саме в вашому випадку. Навіть якщо вагітності немає, ціла низка вищезазначених ознак потребує консультації досвідченого фахівця, серед яких гінеколог обов’язково має бути першим у переліку відвіданих вами лікарів.

Автор: Мулик Наталія Михайлівна (лікар акушер-гінеколог)

Інформація розміщена на правах реклами



ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 31870
Рекомендуємо