Діти дочекалися снігу! Поради батькам при купівлі дитячих санок, лиж та ковзанів
Зима - це не тільки мороз і холод, але й чудова можливість весело і з користю для здоров'я провести час на свіжому повітрі: пограти в сніжки, покататися на санках, ковзанах або лижах. Дітлахи завжди чекають з нетерпінням снігу. Але як вибрати лижі, санки, ковзани і забезпечити дитині безпечне і веселе катання?
ЛИЖІ
Вибір лиж для дитини залежить від кількох умов:
- віку і ваги;
- вміння кататися;
- зросту дитини;
- стилю катання (ковзановий стиль або класичний).
Для того щоб дитина могла правильно навчиться кататися – маса її тіла має бути такою, щоб вона змогла прогнути лижу, торкаючись снігу середньою її частиною. Інакше лижі будуть зариватися в сніг. Тому, вибираючи лижі для дитини, потрібно слідувати наступному правилу: якщо вага дитини менше 20 кг – потрібно вибирати лижі довжиною близько 70 см. Якщо вага дитини становить 20-30 кг – слід вибирати лижі довжиною близько 90 см. У разі якщо вага дитини 30-40 кг – потрібно вибирати лижі довжиною близько 100 см. Для дітей вагою більше 40 кг лижі вибирають так само як і для дорослих – відповідно до зросту. Довжина лиж повинна відповідати висоті людини з витягнутою вгору рукою, лижні палиці повинні доходити до пахв того, кому підбираються палиці. Новачкам рекомендується вибирати лижі на 5-10 см коротші.
Коли дитина підросте й навчиться більш-менш добре кататися, лижі можна вибирати залежно від того стилю їзди, якому вона віддає перевагу. Для ковзанового ходу потрібні лижі коротші (+10 см до зросту або значно нижчі зап'ястя піднятої вгору руки). Для класичного ходу лижі потрібні довші. Довжина універсальних лиж – середня між довжиною лиж для класичного або ковзанового ходу.
Якщо лижі якісні, то обидві лижі в парі будуть мати однакову масу, довжину і ширину. Краще купити дитячі лижі з пластику: вони міцніші дерев'яних, а якість ковзання не залежить від погоди. Прослідкуйте, щоб на лижах обов'язково були насічки, які запобігають відкату назад. Пластикові лижі не потребують мазі.
Кріплення для лиж. Малюкам, які ще тільки-тільки почали твердо стояти на ногах, можна придбати лижі, які продаються в комплекті з кріпленнями під звичайне дитяче зимове взуття.
Найдешевше і просте кріплення – це м'яке кріплення з ремінної стрічки з бавовни, еластичної шкіри або гуми. Їх недолік - не дуже надійна фіксація ноги на лижі.
Напівжорстке кріплення (спеціальне взуття також не обов'язкове). Конструкція більш надійна і міцно фіксує лижі до взуття.
Жорстке кріплення передбачає наявність спеціального взуття – лижних черевиків.
Лижні палиці малюкам краще не брати. Управляти палицями і лижами одночасно буде їм складно. Нехай без них навчаються ковзати, не спираючись. А коли все стане зрозуміло з ковзанням, тоді можна буде і пробувати з палицями. Висота палиць повинна бути під пахви.
САНКИ
Для маленької дитини можна підібрати санки-возик з підніжкою, теплим захисним чохлом і прозорим тентом. Вибираючи такі санки, віддавайте перевагу моделям, в яких установка ручки доступна як спереду, так і ззаду. Це дозволить посадити дитину спиною вперед, у разі вітряної погоди. Такі санки обов'язково повинні бути обладнані спинкою, а також паском безпеки.
Якщо ви живете не в приватному будинку, а в квартирі, або ж передбачається їзда з санками в транспорті, то важливим фактором при виборі санок буде їхня компактність. У такому випадку зверніть свою увагу на складні і трансформовані моделі. Вибираючи трансформовану модель для маленької дитини, ви зможете потім зняти підлокітники, спинку й інші доповнення і вона зможе кататися на них і через рік або два.
Старша дитина, швидше за все, захоче спускатися з гірки. Щоб маленький спортсмен міг кататися з гори і сидячи, і лежачи на животі або на спині, краще купити низькі і широкі санки зі знімною спинкою і ручкою. Тут слід починати з підбору матеріалу, з якого будуть виготовлені санки. Вони можуть бути дерев'яними, металевими, плетеними, пластиковими і навіть надувними.
Дерев'яні, прикрашені малюнками або просто покриті лаком, виглядають дуже привабливо, сам матеріал випромінює природне тепло. Але санчата з дерева часто громіздкі, важкуваті, швидко брудняться і можуть покриватися зазублинами, скалками. Вибираючи їх, перевірте щоб полози були оббиті листовою сталлю, інакше повноцінне ковзання на таких санках буде неможливим.
Плетені санкимають ретро дизайн і виготовляються з лози. Вони легші, витонченіші ніж санки з дерева, зазвичай мають ажурну спинку і борти. На жаль, вони не дуже дешеві, погано очищаються від бруду і легко руйнуються під впливом сніжно-соляної суміші.
Металеві санки, це класичні вироби знайомі нам з дитинства. Такі санки мають каркас з легкого алюмінію, а полози з листової сталі. Місце для сидіння оснащене яскравими і різнобарвними дощечками, які розташовані уздовж або поперек. Це міцний і надійний варіант, який дозволить дитині і весело спускатися з гірки, і використовувати їх як прогулянкові. Недоліком таких санок є габарити, існують і складні варіанти металевих санок, але зустрічаються вони досить рідко.
Пластикові санки – яскраві, легкі, зручні, відмінно ковзають. Це сучасні вироби, які виконані із спеціального морозостійкого пластика. Вони можуть мати найрізноманітніші конструкції, починаючи від класичних санок для спусків і прогулянок і закінчуючи незвичайними, але улюбленими дітьми, плоскими дисками для екстремального спуску, снарядами на одного або двох чоловік, килимками для спуску і безліччю інших не менш цікавих виробів. Але у них є недолік – вони не витримують великих морозів, так що при -20 ці саночки краще залишити вдома.
Надувні санки це ще один сучасний винахід, який навіть влітку не лежить без діла. Якщо взимку на надувних санях долають крижані спуски, то влітку такі санки перетворюються на пліт або водні лижі, а навесні і восени крісло для пікніків. Якісні надувні санки витримують температуру від +70 до -35 градусів і виконані з надміцного матеріалу.
Серйозними, не зовсім дитячими, пристосуваннями для швидкісного спуску можна назвати снігокати. Можна купити великий снігокат, на якому зможуть кататися батьки з дітьми разом. У хорошого снігоката має бути комфортне сідло і вони повинні витримувати всілякі ударні та вібраційні навантаження.
КОВЗАНИ
Двополозні ковзани з кріпленнями на взуття найоптимальніший варіант для початківців. На них легко встояти на льоду, а значить – дитина буде менше боятися і швидше почне робити перші успіхи. Як правило, такі ковзани регулюються за розміром. Вони легкі і не займають багато місця, тому їх зручно брати з собою на прогулянку.
Фігурні ковзани складаються з черевика і леза, яке кріпиться до черевика шурупами. Їх рекомендується купувати максимум на пів розміру більше ноги. Зверніть увагу на лезо: чим воно довше, тим менша буде маневреність дитини на льоду. Матовий блиск – ознака хорошого леза, такі ковзани не знадобиться часто заточувати і ковзання у них дуже хороше.
Якщо на ковзанах ви катаєтеся виключно для відпочинку і не плануєте навчання стрибків і доріжки кроків – сточіть нижній зубець. Це позбавить дитину від зайвих падінь.
Хокейні ковзани. Завдання таких ковзанів не тільки добре ковзати, а й захищати ногу від травм і ударів шайбою. Хокейні ковзани, як правило, потрібно купувати на 1 розмір більше розміру звичайного взуття. Лезо по довжині має збігатися з черевиком.
Примірка ковзанів. Приміряти ковзани краще всього на теплі шкарпетки, в яких дитина потім буде кататися. Черевик одягніть розшнурованим і натисніть п'ятою в напрямку задника черевика. Нога повинна щільно сісти. Зашнуруйте полегше черевик біля носка, щільніше – в зоні підйому ноги, і знову слабше – в області двох верхніх гачків. Поставивши дитину, подивіться чи рівно вона стоїть. У правильно підібраному черевику п'ята чітко зафіксована і ноги не вивертаються назовні.
І не забувайте про безпеку фігуристів-початківців. Купуйте комплект захисту: наколінники, налокітники і шолом.