Діти сайт для батьків.
КОМУ ПОТРІБНО ВЧИТИСЯ «НА МАМУ»?



 Розмовляємо з акушер-гінекологом Іванною Наконечною

- Іванно, Ви читаєте лекції в одній зі шкіл материнства. Цікаво, які жінки до вас приходять, адже інформацію сьогодні можна здобути з різних джерел (Інтернет, ЗМІ, література).
У нас насправді не так багато шкіл материнства. У Тернополі – лише дві повноцінно функціонуючих. Діють вони безкоштовно, але бажаючих відвідувати – небагато. І я це не пов’язую з широким інформаційним простором. Моє таке спостереження, що знаходять школу материнства, власне, ті жінки, які вже трошки щось знають, щось читали. Всі вони дуже цікаві особистості, розумні, освічені. Мені приємно з ними спілкуватися, бо я для себе також можу відкрити багато чого нового.

- Чому ж бажаючих відвідувати школу небагато?
Часом мені доводиться спілкуватися і з тими вагітними, які вважають, що школа їм не потрібна, бо вони мають досвід із першою дитиною. Такі жінки зазвичай приходять за підписом у медкартці про проходження курсів (хоча школа – це не обов’язково, а підпис юридичної сили не має). Тоді я задаю їм питання: «А які ви знаєте види дихання для знеболення пологів?», «Який масаж полегшує перейми?», «Скільки часу має тривати грудне вигодовування?»… Після цих питань деякі жінки залишаються у школі не задля формальності.

- Серед слухачок багато досвідчених матусь?
У нас навіть є матері-героїні. Так, зараз школу відвідує жінка, яка очікує 5-ту дитину.

- А що найбільше цікавить ваших учениць? Мабуть, пологи
В основному – так, виступає така домінанта. І далі пологів жінки нічого не бачать. Це стосується тих, у кого ця вагітність перша. А також тих, хто має негативний досвід попередніх пологів. Над цими страхами у нас працює психотерапевт.

Я ж хочу зауважити, що пологи – це не є закінчення. Це – лише старт. Наступає найвідповідальніший період життя: коли ти стаєш мамою чи вперше, чи вдруге, чи втретє. І виникає дуже багато запитань. Тоді мама стикається з тією проблем, що після пологів її більше ніхто не консультує. Адже, будучи вагітною, вона регулярно приходила на консультацію, їй давали якісь поради. Хоча, можливо, цієї інформації було недостатньо. Адже в нас прийнято виділяти на пацієнта лише 12 хвилин, а це нереально за такий час: і оглянути вагітну, і подивитися результати її обстеження, і дати якійсь рекомендації.

Пологи це така неминуча подія, яка до вас прийде, бо вагітність цим закінчується. Вам треба вчитися тому, що буде потім. Адже мама – це професія, яка не має вихідних та відпусток. Постійно, повсякденно, навіть якщо ви не біля дитини – ви є мамою.

- Які ж дисципліни потрібно засвоїти, щоб стати «професійною мамою»? Яка програма школи материнства?
Програма насправді дуже насичена. Це і лекції, і практичні заняття. Працюють із вагітними акушер-гінеколог, педіатр, психотерапевт. Наші слухачки отримують максимум знань та навичок щодо вагітності, пологів, грудного вигодовування та догляду за новонародженою дитиною.

“Професійні” матусі

Тетяна Цаволик, мама Владислава (2 р.)
“Свідомо обрати партнерські пологи нам допомогла саме школа материнства. Ми з чоловіком сумлінно відвідували усі лекції, виконували усі рекомендації – тому дуже легко народили чудового і здорового малюка. Складно передати словами ту безмежну радість, яку ми спільно переживали у перші хвилини життя нашого синочка”.

Ольга Гарбера, мама Ельдара (2 р.) і Вадима (3 міс.)
“Всі знання, які я отримала у школі материнства, виправдали себе на практиці з обома моїми синочками. Зокрема правильне дихання для зменшення пологового болю, догляд за немовлям, грудне вигодовування... Бути мамою – це велике щастя і велика відповідальність, до якої потрібно готуватися”.

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 4069
Рекомендуємо