Діти сайт для батьків.
КОЛИ У ДОМІ НЕМОВЛЯ. ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ



Поява немовляти у домі – завжди очікувана подія для бабусь. Вони відразу пригадують найкращі народні засоби для того, аби немовлятко якнайшвидше стало гарним малюком, а не плаксивим згорточком. Пригадую, коли на світ з’явився мій племінник, бабуся одразу ж пішла робити домашнє масло, «щоб мастити після купання, щоб гарний був». Чи варто казати, що за декілька місяців до цієї знаменної події було насушено безліч різних трав для купелі. І дуб, і ромашка, і чебрець, і ружа, і меліса…

Якщо пораду про використання вершкового масла в якості зволожуючого крему можна відкинути, то про запашну купель із трав варто задуматися. Пригадую, що дільнична лікарка та медсестра, здійснюючи патронаж до моїх синочків, радили не використовувати купованих олійок та кремів. Хоч як дивно це звучало, обоє сказали, що сучасні діти дуже схильні до алергій, а різноманітні дитячі засоби – якраз є основними алергенами. Тож пропонували повернутися до «бабусиних» методів: олії та масла. Особливо доречно змазувати носик немовляти на ніч олією, щоб не утруднювалося дихання. Цей метод варто використовувати тоді, коли у приміщенні надто сухе повітря. До слова, олію варто перед таким використанням прокип’ятити. Також слід ретельно дбати про чистоту та свіже повітря у приміщенні, де перебуває малюк. Для цього потрібно регулярно здійснювати вологе прибирання, а в опалювальний сезон – завішувати батареї вологими рушниками.

Купання. Стосовно купання, то немовлята здебільшого полюбляють водні «процедури». Головне – не помилитися із температурою води та її кількістю. У перші тижні життя малюка під час купання потрібно підтримувати за голівку, щоб вода не затікала у вушка та оченята. Водночас вода має огортати все тільце: це зробить купання максимально приємним для дитини. А температуру води можна виміряти спеціальним градусником для води, або, знову ж, «бабусиним» методом: занурити у купель лікоть. Після купання шкіру малюка варто зволожити доступними методами: дитячим кремом, олійкою, молочком, чи згадуваними вже народними засобами.

Гігієна носика, вушок і очей. Не варто з перших днів користуватися вушними ватними паличками, щоб очищати носові ходи. Педіатри рекомендують ватний джгутик, який не пошкодить тендітного носика. А також регулярне використання фізіологічного розчину типу «Салін», який легко розпилювати у будь-якому положенні, що дуже важливо коли мова йде про очищення носика у немовляти.

Для очищення вушок існують спеціальні палички, ватка на яких має ущільнення, яке запобігає надто далекому прониканню у вушко. Очищення вушок має відбуватися надзвичайно обережно, щоб ненароком не пошкодити делікатної структури органу.
Особлива увага відводиться також оченятам немовляти. Їх рекомендується промивати щоранку ромашковим чаєм або простою тепленькою кип’яченою водою за допомогою ватних дисків.

“Манікюр і педикюр”. Малюки чомусь не надто полюбляють цей процес. Однак обрізати нігтики варто хоча б раз на тиждень, адже вони у малюків тоненькі і дуже гострі. Тобто малюки можуть травмувати себе, подряпати оченята, адже координація руху кінцівками у них ще не дуже розвинута. Для того, щоб немовля не травмувало себе, вивчаючи свої ручки, існують спеціальні сорочечки із «рукавичками», які ще й допомагають зберігати маленькі ручки у теплі.

Температурний режим у кімнаті. Повинно бути тепло, але свіжо. Для здоров’я маляти просто необхідно організовувати йому так звані «повітряні ванни». Малюки полюбляють полежати голяка! Коли мої хлопчики ще були немовлятами, час «повітряних ванн» ми поєднували із зарядкою, тобто робили спеціальні вправи для ручок та ніжок маляток. Чимало батьків тривалий час після народження одягають на голівку дитини чепчики чи шапочки. Якщо температура в кімнаті нормальна, то цього робити не варто. Дитині не комфортно постійно перебувати у головному уборі. Обов’язковою наявність шапочки є лише після купання, коли волоссячко малюка ще вологе.

Також не варто надто «кутати» малюка: не забувайте, що кровообіг немовляти відрізняється від кровообігу у дорослої людини. Варто дотримуватися простої рекомендації, збираючи малюка приміром на вулицю: одягнути на один шар одягу більше, ніж на себе. І, звісно ж, надавати перевагу натуральним, не синтетичним тканинам.

Нехай ваш малюк росте здоровим!

Автор: Ольга Терещук. Спеціально для порталу "Діти.te.ua"

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 3
Переглядів всього: 18323
Рекомендуємо