В школі діти проводять велику частину життя, і саме тому взаєморозуміння між дитиною та вчителем досить важливе. Ідеально, коли учень приходить зі школи з позитивним настроєм і бажанням навчатися, це означає що вчитель знайшов підхід до вашої дитини. Але що робити, коли все не зовсім так? Тоді вашим завданням буде пояснити дитині хто такий вчитель, і яку роль він займає в її житті.
Вчитель – це людина, яка кожного дня дає нові знання, уміння і навики. Якщо у першокласника одна вчителька, то у старших класах зі школярем працює кілька педагогів. Кожен буде вчити окремий предмет. І саме від вчителя буде залежати, з яким настроєм дитина буде йти на цей урок. Саме тому стосунки з вчителем псувати не потрібно.
Допоможіть дитині гарно відрекомендувати себе вчителю, і тоді все налагодиться. Для цього потрібно дотримуватися простих правил:
1. Будь уважним на уроці.
Поясніть дитині, що не можна розмовляти з сусідом по парті в той момент, коли вчитель пояснює нову тему. Вчитель відчує неповагу. І якщо дитина буде вам жалітися, що не зрозуміла нового матеріалу, на ваші звертання вчитель відповість: «Чому дитина займається другорядними справами на уроці?». Після того ваша дитина ризикує відстати від поданого матеріалу, і в майбутньому нове буде менш зрозумілим.
2. Не бійся звернутися до вчителя, якщо все ж таки його пояснення для тебе стало незрозумілим.
Дитина має знати, що перед тим як звертатися за допомогою до вчителя, вона має спочатку спробувати сама розібратися із завданням. А саме – повторити нове правило та спробувати практично засвоїти знання. І якщо тут вона стикнеться із труднощами, то саме на цьому етапі потрібно йти до вчителя. Тоді вчитель зрозуміє, що у вашої дитини є бажання навчатися, і з радістю пояснить матеріал ще раз. Але це вже після уроку, щоб іншим дітям не заважати.
Твій інтерес та хороші результати стануть для вчителя чудовим доказом того, що його зусилля та праця пішли тобі на користь.
3. Не втрачай довіру.
Поясніть дитині уявний приклад такої поведінки. Учень попросив вчителя пояснити йому ще раз нове правило чи важку задачу, наставник не відмовляє, і жертвуючи своїм вільним часом, погоджується позайматися після уроків. А цей учень після дзвінка з останнього уроку раптом згадує, що ось-ось по телевізору розпочнеться улюблений мультик, і вирішує непомітно піти додому з усіма дітьми класу.На цьому прикладі дитина має зрозуміти, що так робити не можна, адже це викличе недовіру до неї, як до хорошого учня. В будь-якому випадку будь щирим та чесним зі своїм вчителем, адже рано чи пізно усі твої несправедливі вчинки розкриються, а ти втратиш довіру вчителя на довгий час, поки сам його знову не переконаєш повірити в твої сили.
4. Пам’ятай правила поведінки в школі.
Часто дитина веде себе дуже нестерпно, крутиться, вертиться, навіть зриває уроки. Звичайно, дитині важко спокійно сидіти, але ж слід звертати її увагу на те, що вона прийшла на урок, де всі діти навчаються, і така поведінка відволікає увагу інших учнів. Вчителю не сподобається дитина, яка порушує поведінку на уроці, адже він старається їй допомогти, навчити.
Намагайся вникнути у те, про що йде мова на уроці, тоді й не буде часу відволікатися.
5. Вчитель також людина. Дайте зрозуміти дитині, що у вчителя також може боліти голова, наприклад, як у мами. Але він не може відмінити урок, і працює з вашою дитиною, яка шумить, порушує дисципліну. Така поведінка розчарує вчителя, який і так погано себе почуває. Прийми вчителя як близьку людину.
У будь-якому випадку, навіть коли дитина вчинила щось не правильно, спрямовуйте її до добра, вчіть поважати вчителя. Нехай дитина не боїться просити вибачення за свої вчинки. Вчитель – це людина, яка не тримає образи на дітей, і це вибачення – це все що йому треба.
Вчитель не ВОРОГ, який хоче мучити тебе, а ДРУГ, котрий готовий прийти на допомогу.