Діти сайт для батьків.
ГОТУЄМОСЯ ДО ПОЛОГІВ



Як підготуватися до пологів та народити легко і без розривів розповідає акушер-гінеколог Іванна Наконечна.

На скільки важливою є фізична підготовка до пологів?
Фізична підготовка є не менш важливою, ніж теоретична. Це потрібно для виснажливих 10 годин пологів, для сильних потуг. Готуватися до материнства потрібно ще з підліткового віку. Я ще зі старших класів почала качати м'язи передньої черевної стінки (або як в народі кажуть - “прес”), тому що знала, що колись маю стати мамою.

А які навантаження допустимі під час вагітності?
В кожного свій вихідний рівень фізичної підготовки. Потрібно багато рухатися. Фізичні вправи покращують самопочуття, настрій, піднімають самооцінку. Звичайно, не потрібно робити гімнастику, яка створює дискомфорт. Кожна вправа робиться тільки до тих пір, доки жінка відчуває, що їй легко і приємно. М'язи живота потрібно ще до вагітності готувати. Ми ж працюємо над іншими: внутрішня поверхня стегна, плечовий пояс, грудний відділ хребта... Навіть якщо постільний режим, лежачи в ліжку, можна робити дуже багато вправ, які до живота та матки не будуть мати жодного відношення. Є вправи, які дають локальне, помірне і таке потрібне для тонусу навантаження.
Корисною є аквааеробіка – вчить затримувати дихання, що знадобиться для потуг. Колись до нас приїздили спеціалісти з Литви і запитали: “А де у вас басейн? Як: школа материнства і без аквааеробіки?”.

Але ж гімнастика для вагітних при школі материнства є?
Є, але на безкоштовні жінки чомусь не ходять. А от платні групи – наповнені.
Не будемо залишати поза увагою і підготовку м'язів тазового дна...
М’язи тазового дна грають важливу роль при проходженні дитинки, щоб вона не зазнала там якихось ускладнень. Тренуються вони вправами Кегеля. Це певно треба просто зі шкільного віку розповідати всім дівчаткам.

Яким чином можна перестрахуватися від розривів?
Це найбільш неприємне ускладнення після пологів. Для профілактики розриву промежини медики дуже часто проводять її розріз, який називається епізіотомія. Це не менш приємний процес, але з хірургічної точки зору розріз – завжди краще, бо він загоюється природнім натягом. Проте на даний час питання епізіотомії залишається дискутабельним, адже покази до такого втручання часто дуже суб'єктивні.
М'які тканин промежини у деяких жінок є природно еластичною. Навіть 5-кілограмову дитину можна вродити без розривів. Промежина може бути високою і низькою. Від цього також залежить ступінь ризику розриву чи здійснення епізіотомії. Еластичність промежини можна підвищити масажем. По-перше через те, що це здійснюється з допомогою ефірних масел. На скільки це допомагає – можна просто прочитати у відгуках на форумах.

З Вашої практики можете навести приклад?
До школи материнства прийшла 39-річна жінка, яка очікувала на третю дитину. Перший раз у неї був розрив, другий – епізіотомія. Ділянка вже не настільки еластична, як у віці 25-ти, погодьтеся. Ця жінка дуже хотіла того ускладнення уникнути. Масаж промежини вона робила з 20 тижня (як книжка пише), занять не пропускала, на гімнастику ходила. Через деякий час я зустрічаю її на вулиці. Вона зі сльозами на очах каже: “Я вам така вдячна. Я не мала жодного розриву. Народила хлопчика 3,5 кг. Я нарешті відчула те щастя післяпологового періоду”. Хоча моєї заслуги в тому не було, вона просто сумлінно виконувала усі рекомендації.

Автор: Валерія Климчук. Спеціально для порталу "Діти.te.ua"

ЗДОРОВ'Я

Переглядів сьогодні: 3
Переглядів всього: 10372
Рекомендуємо