Діти сайт для батьків.
29 жовтня Верховна Рада ввела штрафи за перевезення дітей без автокрісла.


29.10.2019

В Україні кожен 10-ий травмований у ДТП – дитина. Це жахаюча статистика Міністерства охорони здоров’я України.

Ще навесні 2019 року в Україні планували істотно збільшити штрафи для водіїв за перевезення дітей неналежним чином, а саме – без автокрісел

29 жовтня 2019 року Верховна Рада нарешті ввела за це штрафи. Рішення прийнято у другому читанні, повідомляє https://life.pravda.com.ua/

Законопроект 1150 підтримали всі фракції. За нього проголосували 332 народних депутати.


 

Згідно з законопроектом, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів (510 гривень). При повторному порушені штраф сягатиме – 850 гривень.

Заборона перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки існувала й раніше, але штрафи не були передбачені.

Чому не можна тримати маленьку дитину в авто на руках?


Якщо ви не пристебнуті та тримаєте дитину на руках – при ДТП ви вб’єте дитину власним тілом. Якщо ж ви пристебнуті, то ви або зламаєте їй грудну клітину тиском, або не втримаєте її і вона вилетить з авто.

При зіткненні на швидкості у 30 км/год – дитина, що має вагу 7 кг, починає важити 135 кг. Коли автомобіль різко зупиняється, внаслідок інерції та імпульсу, дитина стає в 4-5 разів важчою, тому втримати її на руках стає неможливо, і вона перетворюється в ядро, яке вилітає з автомобіля.

Досвід використання дитячих автокрісел показав, що найкращими їх виробниками є європейці. Тому, купуючи автокрісло для своєї дитини, перш за все зверніть увагу, щоб на ньому було маркування, що містить ECE R44 / 0. Це означає, що дитяче автокрісло пройшло сертифікацію за європейськими стандартами безпеки.

Таблиця відповідності ваги і груп дитячих автокрісел.

Назва
групи
Вага
дитини
Вік
дитини
Спосіб
встановлення
Група 0+   до 13 кг    до 18 міс. Спиною за
ходом руху
Група I   9-18 кг       до 4 р. Обличчям за
ходом руху
Група II  15-25 кг       до 7 р. Обличчям за
ходом руху
Група ІІІ  22-36 кг    більше 7 р. Обличчям за
ходом руху


СІМЕЙНИЙ ВІДПОЧИНОК

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 10412
Рекомендуємо