Діти сайт для батьків.
Як приділяти час дітям якісно?


Поради психолога і матері тьрох дітей Юлії Матвєєвої

Щось дуже важливе зрозуміла про Силу. Таке важливе, що ніяк не можу підступитися і написати, хоча написати хочу, тому що моє життя змінилося після цього «розуміння» якісно. Хоча нічого радикально нового в цьому розумінні немає. Це саме простацьке правило, про яке кожна жінка чула і навіть, напевно, згодна, просто з якихось причин не завжди йому слідує. Це правило Балансу. Стосовно до нашої, жіночої, сили. Тобто: дала - візьми.

Адже нам так легко давати. Живити любов'ю, годувати, піклуватися, підтримувати. І це природно, тому що так ми влаштовані. Жінка - джерело живлення. Для всіх: дітей, чоловіка, друзів, рідних. Ми так легко даємо. А якщо давати нічого, то даємо навіть більше. З усіх своїх сил. А якщо давати зовсім нічого, то що? Ну, тоді картаємо. Картаємо себе за те, що «погана мати/дружина/господиня». Картаємо і скаржимося - сил немає. Скаржимося, замість того, щоб побачити і усвідомити - блін, Сили-то Немає! І тому є свої причини. А причини прості. Вони в тому, що піклуючись про всіх, ми часто забуваємо про одну людину - про себе. А може нам здається, що не забуваємо, але якщо при цьому Сил Немає, значить, таки забуваємо, або даємо мало і недостатньо. А коли достатньо - тут у кожної своя міра. Ми всі різні за силою, ми просто - різні, тому нам потрібна різна міра підживлення і з різною регулярністю.

Особисто мені сьогодні (за умови трьох маленьких від півроку до п'яти років дітей) потрібен відпочинок щодня. Небагато. Годину-дві. Щоб, як я це називаю, обнулитися. Для цього у мене є багато різних способів, я навіть список склала, що дає мені сили (тільки на цей день, не на тиждень) максимально швидко.

Але перш ніж писати списки, потрібно поспостерігати за собою, побачити і зрозуміти, що відпочинок потрібен. Що Я - Цього Достойна. Побачити перешкоди, що заважає мені наситити себе? Що заважає дати собі повноцінний відпочинок, такий, щоб дійсно сили приходили, регулярно? Щоб можна було з радістю живити інших. Із задоволенням проводити час з дітьми, з радістю вести господарство, з радістю підтримувати чоловіка, займатися сексом! не тому що чоловікові треба Дати, а тому що Є що дати, і є також бажання Взяти, насолодитися.

І все це теж випливає з відчуття себе Господинею. Своєї родини, свого будинку, свого життя. Коли я бачу, наскільки я - Господиня, я - джерело сил для домочадців, тоді я бачу, скільки і чого я Повинна для Себе. Щоб легко і з радістю нести служіння.

І у мене, як і у багатьох, було багато аргументів, чому цей відпочинок я собі дати не можу. Просто не вийде! Дорого, суєтно і неможливо. І так було довгий час. До тих пір, поки не побачила необхідність і не дозволила собі (всередині себе) цей відпочинок мати (хоча коні, зауважу, всі скачуть і скачуть, а хати горять і горять...).

І як тільки була поставлена собі і світу задача: відпочинок почав організовуватися. Непомітно, м'яко, кроками. Віддала старших в ігрову групу на чотири дні в тиждень (і знижку дали, хорошу), підлаштувала під цей час режим сну молодшої. У якісь дні з подругою змінюємося - кілька годин я з її дитинкою, кілька годин вона з моїми (кілька годин! Цього досить, не треба п'ять). В один день тижня приходить няня (не сама прегарна, може, але я на цей час дітей хорошим фільмом займаю, молодша спить, а няня від нічого робити в будинку прибирає - мене влаштовує!). Тобто намагаюся, щоб маленький відпочинок був кожен день.

При цьому для мене важливо піти з дому. Вдома мене думки відволікають (ой! білизну в прання не поклала, ой! Квіточки не полила...). Навіть у думці сили ллються. А поза домом теж є правило - я займаюся тільки собою. Будь то лекції по самопізнанню, техніки очищення від душевного болю, плетіння мандал, велосипед, йога... Це я до того, що це не магазини дитячих іграшок і втеча на батьківські збори. Я присвячую цей час Собі, коханій, усвідомлено насичуюся. Не так важливо навіть, що я роблю, важливо, щоб я розуміла, ЩО я роблю. Можна по вулиці йти, з землею домовлятися, що з кожним кроком, сили прибувають і по ногах піднімаються вгору, і також по ногах втома в землю стікає.

Зізнаюся, зараз все, що відбувається в моєму житті, піддається перевірці на питання - це живить? (Або це забирає сили?). Чесно скажу, скоротилося спілкування. Сильно. І мені не шкода. Я знаю, що коли діти стануть старшими, а сил більше, я зможу повернутися. Але зараз мені важлива глибина та якість. І люди, нехай їх зовсім небагато, чарівні навколо. Балаканини і поверховості немає. Є душевність. І за це світові окреме спасибі.

Є тренінги та лекції (скачую в айпод, і з задоволенням слухаю, займаюся Собою). Є щомісячні (і навіть частіше) зустрічі Жінок. На повний місяць, молодий місяць, заради рукоділь і душевних бесід. Це живить.

А головне, з дітьми спілкування змінилося. Я довго не розуміла, від чого я так втомлююся, коли перебуваю з дітьми. І одного разу вичислила і зрозуміла, що дратують мене не діти, ні, а якість нашого з ними перебування. Тобто я ніби як весь час з дітьми, але мені не в радість. Тому що я на бігу (привіт, переполох!), Тому що вони крутяться під ногами і не виходить щось зробити разом і в кайф без внутрішнього поспіху.

Тобто ні їм - якісної турботи, ні собі - радості. А, виявляється, коли я відпочила, то й домашні справи зробити простіше, на дещо не зважати, і з дітьми бути - класно! Тому що коли сили є, то ними хочеться ділитися, хочеться давати і живити. Тому що я відчуваю себе Живою, а підживлюючи, я відчуваю себе Живою втричі.

І орієнтир зараз в житті такий: все що я роблю, робить мене сильнішою.
А якщо не робить, то
а) я цього не роблю або
б) я дозволяю собі відпочинок.

Звичайно, ідеально буде, коли почну жити так, щоб все - і ведення господарства, і діти, і все взагалі — насичувало і давало сили. Ось це і є для мене стан цієї Господині. До цього і прагну.

Автор: Юлія Матвєєва
Джерело:
http://soznatelno.ru
Переклад: сайт для батьків «Діти»


Як же приділяти час дітям якісно? Підказки можна знайти і на курсі «Подивися на мене»
До нього можна приєднатися в будь-який момент.

РОЗВИТОК БАТЬКІВ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 2127
Рекомендуємо