Діти сайт для батьків.
Ідеальна няня: інтерв'ю


     Не залежно від того, як саме ви будете шукати няню, вам необхідно буде провести декілька інтерв'ю з потенційними претендентками на посаду. Щоб дізнатися максимум інформації про вашу майбутню няню, перш ніж вирішити брати її на роботу чи ні, потрібно зробити наступне.

Отримайте рекомендації від її минулих роботодавців
Попросіть у няні телефон або е-мейл мами тієї сім'ї, де вона раніше працювала. Розмова з її колишньою господинею вам багато про що скаже:
якщо минула сім'я здасться вам адекватною, то і няня, швидше за все, теж буде такою;
не соромтеся докладно розпитати про те, які були взаємини і як саме була організована робота няні;
дізнайтеся, чому сім'я розлучилася з нянею.
Я б, наприклад, насторожилася, якби колишня господиня не захотіла зі мною поспілкуватися або відповідала б на мої питання скупо. Мені самій доводилося спілкуватися з мамами, які хотіли найняти «мою» няню, і я готова була без зупинки розповідати про нашу з нянею роботу і дружбу, тому що насправді була задоволена її допомогою у всьому. У будь-якому випадку краще всього для початку постаратися отримати про людину хороші рекомендації (з достовірних джерел) і вже потім запрошувати на особисту зустріч для співбесіди.

Уточніть очікувану зарплату ДО співбесіди
Щоб не втрачати часу дарма, дізнайтеся, скільки хотіла б отримувати няня, працюючи у вас. А раптом її бажання не відповідає вашим можливостям? Будьте гранично прямолінійні і ясні в цьому питанні, не витрачайте часу на зайві вмовляння, розмови, договори. Якщо ваша плата за роботу няні не підходить, потрібно з'ясувати це якомога раніше. Для початку ви можете з'ясувати хоча б критичний мінімум, за який няня готова працювати. Ясно, що в залежності від обов'язків, кількості дітей і обставин рівень зарплати може зрости. Ці нюанси як раз і можна обговорити при зустрічі.


Найкраще зустрітися з нянею в невимушеній дружній обстановці і поговорити просто як подруги (так би мовити, поговорити «за життя»). Ну і, звичайно, вплести в вашу розмову заздалегідь приготовлені питання.

Загляньте няні в душу
Уявіть, що проводите співбесіду на звання «краща подруга». Так вам легше буде зрозуміти, що собою являє няня і чи буде вам комфортно поруч з нею. Не варто забувати і про те, що няня має стати близьким другом вашій дитині, тому вам важливо зрозуміти, чи є в людини, крім професійної гарту а-ля «Фрекен Бок», душевна теплота і схожість з вашою родиною. Я дотримуюся думки, що з нянею потрібно будувати теплі стосунки і тільки тоді її робота буде благословляти вашу сім'ю. Ви розумієте, про що я? Адже довірити дитину чужій людині дуже складно (та й не потрібно), тому потрібно зрозуміти, чи зможе няня стати для вас «своїм» человеком.Так що на співбесіді з нею необхідно по-людськи поспілкуватися, а не тільки обговорювати її резюме і обов'язки.

Що обов'язково потрібно обговорити з нянею на першій співбесіді
Попросіть няню коротко розповісти про себе. У відповідь розкажіть трохи про вашу сім'ю і обставини. Спробуйте зрозуміти, що за людина - ваша майбутня няня. Задавайте питання, які не стосуються її кар'єри няні:
-що у неї за сім'я;
-які стосунки у неї з чоловіком і дітьми;
-які мрії та плани на майбутнє;
-чи є у неї хобі;
-чи вірить вона в Бога;
-чи ходить в церкву;
-де вона любить бувати;
-як проводить вільний час;
-з ким найчастіше спілкується і т.д.

Здоров'я:
-чи немає у неї хронічних захворювань;
-чи може вона довго гуляти на вулиці в холодну пору року;
-чи може піднімати дитину і носити її на руках;
-чи немає у неї шкідливих звичок;
-чи є у неї санітарна книжка і як давно вона робила флюорографію;
-чи готова вона при необхідності зробити додаткові аналізи.

Обов'язки няні:
-що, як і коли потрібно робити з дітьми;
-що, як і коли потрібно робити по дому;
-режим дня дитини та графік роботи.
Особливості та складності:
-проблеми дитини із здоров'ям або поведінкою;
-чи буде няня працювати, коли дитина хворіє;
-чи зможе няня висаджувати дитину і носити його в слінгу;
-якщо ви працюєте вдома і їй потрібно бути «нянею при мамі»;
-відсутність ліфта і необхідність зносити коляску самій та ін.

Оплата:
-розмір;
-спосіб і час (готівкою, на картку, щодня, щотижня);
-оплата при форс-мажорі (якщо потрібно залишитися або приїхати на ніч).
-Дії няні в екстрених ситуаціях (щоб зрозуміти, наскільки вона готова до них)

-Що няня буде робити, якщо дитина:
-поперхнулася;
-втратила свідомість;
-з високою температурою;
-сильно травмувалася.

Також варто дізнатися її дії у випадку негативної поведінки дитини:
-плаче і не може заспокоїтися;
-не піддається її контролю;
-грубить і зухвало себе поводить;
-б'ється.

Знайомство з малюком
   Знайомити няню з дитиною прямо на співбесіді чи ні - вирішувати вам. Але ви точно маєте знайти можливість поговорити з нянею віч на віч, не відволікаючись на дитину. Вам дуже важливо скласти правильне враження про людину, тому приділіть цьому особливу увагу. Якщо перше спілкування з нянею вас задовольнило, залишається перевірити, як дитина на неї відреагує. Познайомте малюка з нянею і просто проведіть якийсь час разом: пограйте, почитайте, сходіть разом погуляти.
Якщо у вас є можливість, проведіть співбесіду з кількома нянями, так вам буде простіше зробити вибір. Хоча я, наприклад, завжди достатньо інформації дізнавалася про няню ще до співбесіди, щоб зрозуміти, підійде нам вона чи ні. Сама ж співбесіда була прелюдією до «введення няні в посаду» :).
Так-так, пошук хорошої няні і успішне прийняття її на роботу потрібно увінчати правильним «введенням її в посаду». Який тон вашому спілкуванню з нянею ви задасте, так у вас все і буде далі. Тому дуже важливо правильно почати!

Автор: Све Гончарова
http://flymama.info

РОЗВИТОК БАТЬКІВ

Переглядів сьогодні: 1
Переглядів всього: 5381
Рекомендуємо